Altan Çetin, Söz yazarı,besteci,aranjör,şarkıcı ve prodüktör. Müziğe genç yaşlarda başladı. İlk olarak bar ve gece kuluplerinde şarkı söyledi.1990’lı yıllardan itibaren gece hayatına yönelik çalışmalarına son verip,söyleyen değil üreten konumuna geçerek bestecilik yapmaya başladı.

2000’li yıllardan itibaren inanılmaz bir yükselişe geçti.Bu dönemin en önemli projeleri, tüm söz ve müziklerini yaparak bu alanda bir rekor kırdığı İzel ve Hande Yener’albümleridir.İzel’e ”Bir Küçük Aşk” ve ”Bebek” Hande Yener’e ise,”Senden İbaret”isimli albümleri yaparak bir anda müzik piyasasının gündemine oturdu.Türkiyede, Hande Yener, Gülşen , Gülben Ergen ,Demet Akalın, Nilüfer, Emel Müftüoğlu , İbrahim Tatlıses, Sibel Can , Ebru Gündeş, Ferhat Göçer, Volkan Konak ve daha bir çok değerli sanatçılar ile çalıştı.

Söz yazarlığı,bestecilik ve aranjörlüğünün yanı sıra sevenlerinin karşısına yorumcu olarak çıktı. Enbe Orkestrası için hazırladığı ”Martılar” isimli single’ıyla bestecilikteki başarısını yorumculuğu ile perçinledi.

2010 yılı itibari ile kendi müzik şirketi olan ”Altan Çetin Prodüksiyon ”u kurdu.Altan Çetin Prodüksiyon bünyesinde; Video Production, Film, Reklam Filmi, 3D Animation , VFX, Visual Arts, Jingle, Reklam Müziği , Medya Müzikleri, Surround&Dolby Audio, Ses Müzik Danışmanlık faaliyetlerine start verdi.

2012 ylılında “Bak Gör” ismiyle single çıkardı.

Bugüne kadar 100’den fazla hit şarkıya imza atan,pop müziğin yanında birçok tarzda da hit şarkılar üretmeyi başaran sanatçı, Temmuz ayında çıkardığı ”Nerde Kalmıştık” isimli albümündeki ”Bak Gör” isimli şarkısına klip çekerek hayranlarının beğenisine sundu.

2016 yılı içerinde 3 ayrı projeyi hayata geçirecek olan Altan Çetin , solo albüm projelerinin stüdyo çalışmalarını bitirmek üzeredir …

2016 yılında farklı sanaçılara verdiği 10 şarkıyı Catwork remix’leri ile “Sahibinden” albümü olarak çıkartı.

2017 yılında “Buraya Kadar” ismiyle single çıkardı.

2022 yılı itibariyle hazırladığı yeni single’leri çıkartacaktır.